Opublikowany w malowanie

Przygotowanie ściany

Etap pierwszy – Czyszczenie. Jeśli planujemy malowanie ścian które już wcześniej przechodziły taki etap, musimy pamiętać o ich umyciu. Do tego celu nie potrzebne są specjalistyczne preparaty, jedyne czego potrzebujemy to duża gąbka nawilżona w wodzie z mydłem, ma to na celu odpylenie powierzchni przed malowaniem, usunięcie kurzu i odtłuszczenia powłoki (bardzo ważne w kuchniach). Jeśli stara farba się złuszcza i schodzi nam płatami, należy usunąć ją za pomocą specjalnego skrobaka lub szpachelki. Warto takie fragmenty również zagruntować, co ułatwi nam dalsze etapy malowanie Warszawa
Szpachlowanie ścian
Etap drugi – Szpachlowanie. Jeśli na ścianie znajdują się pęknięcia lub ubytki powinniśmy je zagruntować, uzupełnić gotową masą szpachlująca np firmy Kabe pro finisz. Po upływie czasu aż szpachla wyschnie (powinna stać się biała) należy ją przeszlifować papierem ściernym, do uzyskania gładkiej, równą powierzchni. Ubytki między ścianą i listwami lub framugami można uzupełnić uszczelniaczem akrylowym.

Etap trzeci – Gruntowanie. Często malarze wychodzą z założenia że starych powłok malarskich nie trzeba gruntować – jednak miejsca szpachlowane przed malowanych powinny zostać zagruntowane. Natomiast na nowych gładziach użycie preparatu gruntującego jest zawsze obowiązkowe. Szczególnie istotne jest zagruntowanie ścian wykonanych w systemie suchej zabudowy. Na takich ścianach stykają się dwie powierzchnie papieru/ kartonu, oraz spoina, której główny składnik stanowi gips, jako że jest on minerałem mocno ciągnącym wodę, więc farba wysycha tu znacznie szybciej. Grunt w tym przypadku ma za zadanie zeszklenia i wyrównania powierzchni, jeśli tego nie zrobimy, mogą być po malowaniu widoczne różnice w strukturze, które mogą inaczej reflektować światło i może to nie wyglądać najlepiej.

tekst wykonany na zlecenie malowanie Warszawa
wiodącej firmy malarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *