Opublikowany w malowanie

Jaki kolor wybrać do salonu

Na jaki kolor malować?

Paleta kolorów
Ludzie często nie potrafią wybrać koloru, którym chcą pomalować pokój, niby widzą go na wzorniku i myślą że to ten, jednak pamiętajmy że nie zawsze jeśli kolor nam się spodoba na małym fragmencie, to równie dobrze będzie nam się podobał na pełnych ścianach, dlatego postanowili nam pomóc fachowcy z Malowanie Warszawa

Szybki poradnik, jak kolor we wnętrzu wpływa na nastrój

Niebieski – jest to kolor świeży, chłodny a zarazem czysty, należy on do chłodnych kolorów, więc nie spełni się on w przytulnym pomieszczeniu, w którym chcemy stworzyć uczucie ciepła domowego. Jest to kolor na pewno modny, którym coraz częściej decydujemy się malować, w końcu powiększa on wnętrze wizualnie. W sypialni powinien się spełnić idealnie w końcu jest to kolor odprężający i relaksujący.

Pomarańczowy – bardzo wesoły kolor pełen życia, dodający energii i sprzyjający działaniu. Jest to kolor dosyć egzotyczny, często na filmach widać malowane ściany w Brazylii na ten kolor. Jeśli lubimy ciepłe miejsca w klimacie, to ten kolor nada się idealnie, jednak musimy wiedzieć, że może on płoszyć naszych gości, lub wręcz odwrotnie, nie jest to często wybierany kolor do pomieszczeń.

Zielony – relaksujący, może mieć pozytywny wpływ na układ nerwowy, ponoć poprawia on wydolność płuc i krążenie, należy on trochę do kolorów „szpitalnych”. Jeśli posiadamy stylowy dom np. w art deco możemy pomalować gabinet np w ciemnym odcieniu zieleni idealnie będzie się komponował z ciemnymi i ciężkimi drewnianymi meblami.

Beżowy – według specjalistów z malowanie Warszawa w ostatnim sezonie zdecydowanie najmodniejszy, jest to kolor który, zawszę będzie komponował się z każdym wnętrzem, jest kolorem spokojnym i przytulnym, warto pomalować nim całe mieszkanie. W zależności od odcieniu możemy łamać nimi ściany np, cały salon pomalowany na jasny beżowy świetnie się skomponuje z jedną ścianą pomalowaną na „kawę z mlekiem”, czy „kakaowy”. Jest to bezpieczny wybór jeśli nie możemy się zdecydować na kolor, nikogo on nie wystraszy, raczej będzie przez wszystkich akceptowany.

Szary – Również modny kolor, jednak największy boom, odnotowaliśmy w 2014 roku, ludzie stali się coraz odważniejsi, jeśli chodzi o ten kolor, kiedyś nie przyszło bym na do głowy malować cały dom na szaro, w takie kolory malowało się zajezdnie tramwajowe, jest on łatwy w utrzymaniu czystości, szczególnie polecam jasne odcienie np . srebrną perłą – z gamy kolorów beckers’a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *