Opublikowany w malowanie

Jak nie malować

Jak nie powinniśmy malować, czyli najczęściej popełniane błędy podczas malowania Warszawa:
Stary pędzel - błąd przy malowaniu
Niedokładne zabezpieczenie powierzchni
Nie wszyscy wiedzą, jak bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni, które stanowi 50% sukcesu. Nie wystarczy rzucić folii na podłogę i zabrać się za malowanie.
Powinniśmy zacząć od dokładnego oklejenia listew przypodłogowych, nie nachodząc na ścianę ani narażając listew na pomalowanie, to samo dotyczy framug okiennych, ciężko jest je okleić przy zawiasach, dlatego powinniśmy sobie przyciąć wąskie paski taśmy, około 0,5 cm które tam wkleimy. Pamiętajmy również o oklejeniu futryn drzwiowych. Jeśli nie możemy wynieść mebli np. kanapy, warto zarzucić na nią folię, w końcu nie chcemy jej zniszczyć.

Pomalowane kontakty
Pomalowanie gniazda elektryczne i włączniki nie nadają atrakcyjnego wyglądu naszemu salonu prawda? warto zamiast je oklejać, szczególnie jeśli posiadają nie regularne kształty po prostu zdemontować ich oprawki, to nie jest takie trudne wystarczy wykręcić jedną śrubkę, lub wypiąć je z klipsów, oszczędzi nam to kłopotu i pozwoli nam cieszyć się ładnie wykończonym wnętrzem

Zacieki na ścianach
Często ludzie nie potrafią odpowiednio malować, skutkuje to pozostawionymi zgrubieniami z farby, warto zwrócić uwagę na odcięcia które malujemy pędzlem, powinniśmy je odpowiednio długo gładzić pędzlem, aby nabrały gładkiego wyglądu, warto je również później poszerzyć wąskim wałkiem, aby nabrały struktury podobnej do całej powierzchni ściany, nada to estetycznego wykończenia.

To tylko, trzy proste kroki podczas malowania, które nadadzą naszemu pomieszczeniu odpowiedniej estetyki i pozwolą się cieszyć pięknym wnętrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *