Opublikowany w malowanie, porady malarskie

Czym jest malowanie

Czym jest tak naprawdę malowanie?

Większość z nas chociaż raz w życiu, malowała samemu swój pokój, jednak tak naprawdę nie zastanawialiśmy się na pewno, czym właśnie jest sama ta czynność.

Malowanie polega na nanoszeniu emulsji na ścianie i sufit, oraz jej równomiernym rozprowadzeniu, daje to ładny efekt wizualny, oraz świeżość w pomieszczeniu. Po takim odświeżeniu każdy kto odwiedzi nasze mieszkanie, z pewnością zauważy różnice i będzie zachwalał naszą pracę, no chyba że nie spodoba mu się kolor. Dlatego też, niektórzy decydują się nanosić białą farbę, która jest zawsze w modzie.

Samo malowanie to nanoszenie powłoki farby, akrylowe nie pozostawiają grubszej warstwy, natomiast te lateksowe, ceramiczne, czy też z dodatkiem silikonu, tworzą grubą warstwę odporną na ścieranie, ale czy to pomoże nam uniknąć kolejnego malowania?

Pytamy o to eksperta z firmy APM Malowanie Warszawa, który odpowiada nam, że tak naprawdę czy wybierzemy tańszą emulsję, czy też tą z górnej półki, to statystycznie i tak następną renowację przeprowadzimy, w takim samym czasie.

Dlaczego?

Ekspert, odpowiada że i tak ściany zabrudzą się w takim samym czasie, a nikt z nas nie będzie ich mył w całości, co najwyżej jedno zabrudzenie powstałe w skutek rozlanej kawy, czy łapek psa, jednak te miejsca już i tak są widoczne jeśli nie przemyjemy całej ściany dodatkowo ją osuszają szmatką, mało tego z badań wynika, że średnio Polak zmienia kolor co 4 lata, więc i tak będzie chciał go zmienić.

Podziękowania dla firmy, której stronę znajdziemy w poniższym linku:

http://www.malowaniewarszawa.com.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *