Opublikowany w efekty dekoracyjne, malowanie, porady malarskie

Beton woskowany alternatywa dla malowania

A może beton zamiast malowania ścian?

Często chcąc odświeżyć pomieszczenie, nie mamy pomysłu jak to zrobić, kombinujemy żeby pomalować ściany w różne kolory, łącząc na przykład jedną ścianę szarą, a inne malujemy na biało, lub też bardziej finezyjnie, porywamy się na malowanie salonu w paski, pionowe czy poprzeczne, ma to jakiś swój urok, inni za to malują sufit i ściany w jednym kolorze. Są jednak inne sposoby na stworzenie ciekawego i wyróżniającego się wnętrza, pewnie mało osób o tym słyszało w Polsce jednak istnieje coś takiego jak
beton woskowany:
malowany beton

Jest to ciekawe rozwiązanie na urozmaicenie naszego mieszkania, może się nieźle wkomponować w pomalowane na przykład na biało ściany. Może nie jest to tanie rozwiązanie, gdyż materiał z robocizną to z reguły koszt 200 zł/m2 co robi różnice przy średnich stawkach malowania z materiałem w okolicach 15 zł. Jednak musicie wiedzieć, że jest to bardzo trwały materiał, można z niego zarówno wykonywać posadzki, które świetnie się prezentują w nowoczesnych wnętrzach, a nawet naciągać nim blaty kuchenne, nie martwiąc się o żywotność, gdyż powtarzam jest on niezwykle odporny, mimo 3 mm warstwy. Można by rzec, że po co tyle płacić skoro za 1/3 ceny możemy podobny efekt uzyskać stiukiem, jednak stiuk nie nada się na podłogi, czy blaty, a po za tym potrafi się rozwarstwiać i odchodzić z powierzchni, jak farby lateksowe, które ostatnio są najczęściej wybierane do malowania.

Aby stworzyć ładny wzorzysty beton musimy naciągać go na ścianę minimum dwukrotnie, a im więcej warstw zaaplikujemy, tym lepszy będzie efekt końcowy, na koniec po wyschnięciu, musimy pamiętać o zawoskowaniu, aby nadać mu połysku, po za tym łatwiej będzie zachować czystość ściany, gdyż malując woskiem zamkniemy pory w które wchodzi kurz i tym podobne.

OK, a co jeśli się zdecydujemy? Kto to dla nas jest w stanie wykonać? W sumie to nie musimy daleko szukać, wystarczy odwiedzić stronę internetową naszego partnera > Malowanie Warszawa < który, już ma odpowiednie doświadczenie z betonem dekoracyjnym i jest godnym zaufania wykonawcą rynku Warszawskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *